Hírek
Kovács Szandra
Új lehetőségek nyílnak oktatóink előtt a mentortanári szakvizsga megszerzésére
Újabb területre terjesztette ki együttműködését a Debreceni Egyetem és a Debreceni Szakképzési Centrum. A mentortanári szakvizsgára felkészítő program alapjait rögzítették ma ünnepélyes keretek között az együttműködő felek. A Debreceni Egyetem kiterjedt m

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán rendezett sajtóeseményen Dr. Pósánné Rácz Annamária, felsőoktatásért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár a minőségi oktatás mellett való elköteleződésként összegezte az együttműködést. A program garantálja, hogy olyan tanárok foglalkozzanak a tanárjelöltekkel, akik maguk is szakmájuk legjobbjai. – Jó gyakorlat és példaértékű ez az együttműködés a tanárképzés területén, és én nagyon remélem, hogy akár országos méretűvé is lehet szélesíteni, a példának az átadását pedig szorgalmazom mind az egyetem, mind az együttműködő partnerek részéről – fogalmazott a helyettes államtitkár.
Dr. Forisek Péter, a Debreceni Egyetem Pedagógusképző Központjának főigazgatója kifejtette, az együttműködés része a tanárképzés átalakítását célzó nagyprogramnak, ami a Debreceni Egyetemen 2024 szeptemberében indult és két jellemzője van: értékorientált és gyakorlatorientált. Értékorientált, hiszen a tanárszakos tantervben a Nemzeti Alaptanterv került középpontba, és az lett kiegészítve különböző diszciplináris ismeretekkel. Gyakorlatorientált, hiszen a tanárok már az első évtől gyakorlatokon keresztül próbálják ki magukat és csiszolják tudásukat annak érdekében, hogy jó tanár váljon belőlük. – Ez a víziót támogatja az, hogy egy kiterjedt iskolarendszert hozunk létre, aminek négy fő pillére van: a gyakorlóiskolák, a Debreceni Tankerületi Központ Iskolái, a Debreceni Szakképzési Centrum intézményei és az egyházi fenntartású iskolák. Ezeknek a fenntartóknak az iskolái tehát a tanárszakos hallgatók gyakorlati lehetőségét is biztosítják majd.
Tirpák Zsolt a szakképzés sikerének egyik zálogaként jelölte meg a felsőoktatással való együttműködést és összekapcsolódást. – A szakképzés a felsőoktatás előszobája – hangzott el a DSZC kancellárjától. Az okleveles technikus képzések elindítását követően újabb közös perspektívákat nyit ez a mentorprogram. –„ A szakképzésben számos modern tanműhely és képzési eszköz és lehetőség van, ami elvarázsolja a fiatalokat, azonban aki igazán motiválhatja a fiatalokat, az a tanár. Ezért is különösen nagy ajándék a DSZC számára ez az újabb együttműködés. A program által új tudásanyaghoz jutnak oktatóink, hogy felkészültségükkel minden nap elvarázsolják tanítványaikat. A tanári pálya csúcsa pedig az, amikor a tanítás művészetét tovább tudjuk adni a következő nemzedéknek” – értékelt a kancellár.
GALÉRIA
Új lehetőségek nyílnak oktatóink előtt a mentortanári szakvizsga megszerzésére



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Diákjaink idén sem maradtak érem nélkül
Több mint 50 szakmában közel kétszáz diák mérte össze tudását a XVIII. Szakma Sztár Fesztiválon április 28-án és 29-én Budapesten. A Debreceni Szakképzési Centrum tanulói idén is remekül szerepeltek: 11 éremmel tértek haza a megmérettetésről.
Pénzes László

Jubilál a Debreceni Szakképzési Centrum
A cívisvárosban a szakképzés a kiteljesedés lehetőségeit kínálja – erre a szervezet egy évtizedes munkája ad tanúbizonyságot - ehhez hasonló gondolatok hangzottak el pénteken, a DSZC Jubileumi Partnertalálkozóján.
DSZC

Az új szakképzési rendszer első fecskéi
Már csak egy lépcsőfok, a szakmai vizsga választja el a DSZC 13. évfolyamait, hogy frissen végzett technikusként kilépjenek a munkaerőpiacra, vagy, hogy szeptembertől beléphessenek a felsőoktatásba.
Beke Ivett