Létesítmény energetikus
A létesítmény energetikus olyan épületgépész technikus, aki nagyobb létesítmények (társasházak, szállodák, területi hőközpontok, stb.) megvalósításakor a kiviteli tervdokumentáció alapján felügyeli a megfelelő energetikai berendezések és mérők szakszerű beépítését. Elvégzi az energetikai berendezések, mérőeszközök és az energiafelügyeleti rendszer beüzemelését. Kiértékeléseket készít a próbaüzem eredményei alapján, majd elvégzi a berendezések finomhangolását. Egy komplex energetikai rendszereket tartalmazó létesítmények esetén elkészíti az energetikai üzemeltetési és karbantartási ütemtervet, majd a terveknek megfelelően ellátja az üzemeltetési feladatokat, megszervezi és irányítja a karbantartási munkálatokat. Üzemelteti az energiafelügyeleti rendszert és ütemezett elemzéseket és kiértékeléseket készít a megtermelt energia mennyiségéről, illetve a létesítmény energiafelhasználásáról, majd energiaoptimalizálási javaslatokat ad az érvényben lévő jogszabályok, előírások betartásával. A feladatai ellátásához a képzés során komplex ismeretekre tesz szert a víz, a vízgőz, az éghető gázok, az oxigén, a hidrogén, a technológiai gázok és az egyéb fosszilis tüzelőanyagok alkalmazási területeivel, s azok fizikai és kémiai jellemzőivel, azokból kinyerhető energia felhasználásával. Megerősíti a tüzeléstechnikai ismereteit, melyeket a munkája során mind a lakossági, mind az ipari jellegű energiafelhasználással kapcsolatos elszámolási folyamatokban alkalmazza. Átfogó és alapos képet szerez a megújuló energia előállításával, termelésével, kapcsolatban, s gyakorlatot szerez az épületfizikai jellemzőket befolyásoló tényezőket mérési technológiáiban. Dokumentáció alapján a megújuló energiaforrásokból előállított energia használatának elő-mozdításáról szóló, 2018. december 11-i (EU) 2018/2001 európai parlamenti és tanácsi irányelv IV. melléklet 6. pont b) alpontjában a biomasszabojlerek és -tűzhelyek biztonságos üzemeltetése tekintetében meghatározott ismeretekkel és kulcskompetenciákkal összhangban biomasszabojlerek és -tűzhelyek biztonságos üzembe helyezése megvalósíthatóságát ellenőrzi.
Ajánlott azoknak, akik jó műszaki érzékkel rendelkeznek és szeretnek szerelni. Javasolt továbbá azoknak, akik szívesen foglalkoznának létesítmények energetikai berendezéseivel és mérők beépítésével.
Iskolai előképzettség
Szakmai előképzettség
Épületgépész technikus (5 0732 07 01)
Épületgépész technikus (54 582 01)
Épületgépész technikus (54 582 01 0000 00 00)
Épületgépész technikus (54 582 06 0010 54 01)
Erősáramú elektrotechnikus (5 0713 04 04)
Erősáramú elektrotechnikus (54 522 01 1000 00 00)
Erősáramú elektrotechnikus (54 522 01)
Egészségügyi alkalmassági követelmény
Szakmai gyakorlat
SZC SPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
- Óraszám: 400 óra
- A képzést megfelelő létszám esetén tudjuk indítani
- Képzés helyszíne: Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum
Általános leírás:
- A képzések rövid idejűek, néhány hónaposak.
- A képzések államilag támogatottak, ingyenesek.
- A képzéseket megfelelő létszám esetén indítjuk.
- A bemeneti feltétel képzésenként változó (bizonyos képzések esetében szakmai előképzettség, gyakorlat is szükséges).
- A felvétel feltétele a legtöbb képzés esetén az egészségügyi alkalmasság.
- Az oktatás kontakt/online/távoktatás formájában zajlik.
- Az oktatási napok hétköznap, illetve hétvégén is lehetnek.
- Beiratkozás a képzésekhez tartozó iskolában történik.
- A képzések tanúsítvány megszerzésével zárulnak, melynek birtokában képesítő vizsga tehető és képesítő bizonyítvány szerezhető,
- Kérdés esetén keresd az Ügyfélszolgálati munkatársainkat!