Projektek
GINOP-6.2.3-17-2017-00032
A Debreceni Szakképzési Centrum pályázatot valósított meg, 2018.02.01. és 2021.06.30. között, melyet a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében a Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság hirdetett meg GINOP-6.2.3-17 azonosító számmal, „A szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztésére” címmel. A projekt vissza nem térítendő összköltségvetése 549,9 milló forint, melyet az európai unió támogat. A projekt 100% intenzitású, vissza nem térítendő összköltségvetése 549,9 milló forint, melyet az európai unió támogatott. A projekt tényleges befejezésének a dátuma 2021.06.30. volt.
- A kedvezményezett neve: Debreceni Szakképzési Centrum
- A projekt címe: Átfogó fejlesztés a Debreceni Szakképzési Centrumban
- A szerződött támogatás összege: 549.895.198 Ft
- A támogatás mértéke (%-ban): 100%
- A projekt tartalmának bemutatása: A GINOP 6.2.3-17 „ A szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztése” elnevezésű projektet a Debreceni Szakképzési Centrum önállóan, nem konzorciumi tagként kívánja megvalósítani.
A Debreceni Szakképzési Centrum 5 főből álló szakértői munkacsoportot jelöl ki, melynek tagjai felelősek az intézményi szintű cselekvési terv kidolgozásáért és megvalósításának támogatásáért, ezen felül a 2017/2018. tanévtől a Debreceni Szakképzési Centrumban működik egy olyan munkacsoport is, amelynek feladata a lemorzsolódással fenyegetett tanulók egyéni problémáinak feltárása, fejlődésük nyomon követése és elősegítése a korai iskolaelhagyás megelőzése érdekében.
A szakképzési centrum tanulói létszámának legalább 5 %-os arányának megfelelő tanulói csoportok kialakítására kötelez a felhívás, mely a Debreceni Szakképzési Centrum esetében 350 főt jelent. A tanulócsoportokba bevonásra kerülnek a lemorzsolódással leginkább veszélyeztetett 14-24 év közötti tanulók (beleértve a felnőttoktatásban álló személyeket is), valamint a Szakképzési Hídprogramban részt vevők és családjaik. A Debreceni SZC egy egyénre szabott fejlesztési terv kidolgozását tervezi, mellyel egyaránt segítjük a felzárkóztatást és a tehetséggondozást. A mérési-fejlesztési rendszer bevezetésének elsődleges célja, hogy a kiválasztott 9. évfolyamon az alapkészségek begyakorlottságának megismerésével, a tanítás-tanulás folyamatának optimális tervezésével, tervszerű fejlesztésével váljon lehetővé a tanulók önmagukhoz viszonyított fejlődésének nyomon követése. A DSZC a következő területek mérését tervezi: figyelem, memória (vizuális, verbális), íráskészség, szóismeret, olvasáskészség, gondolkodás (induktív, deduktív, problémamegoldó), tanulási stílus, tanulási motiváció, iskolai motiváció.
A tervezett fejlesztés megalapozása érdekében a DSZC bemeneti méréseket tervez, s azok eredményeinek elemezése alapján határozza meg és hozza létre a tanulócsoportokat, melyekkel hetente tanítási órák után, délután legalább heti 2 órában történik a foglalkozás.
A projekt keretében kialakított tanulói csoportok eredményeiről, tapasztalatairól folyamatosan, legalább félévente összegzést készítünk a GINOP-6.2.2-VEKOP-15 felhívás keretében kialakított iránymutatás alapján az NSZFH, valamint a fenntartó részére.
A tanulócsoportokkal való foglalkozás a Digitális Közösségi Alkotóműhelyben (DKA) fog megvalósulni. A Debreceni Szakképzési Centrum 3 darab Digitális Közösségi Alkotóműhely (DKA) megvalósítását tervezi. A termek 20-25 fő foglalkoztatására lesznek alkalmasak, s olyan egymással kombinálható alkotótechnológiák találhatók majd meg bennük, mint az elektronika, 3D nyomtatás, robotépítés, lézervágás, CNC megmunkálás, varrás, fa- és fémmegmunkálás. Minden alkotóműhely karbantartását és eszközeinek rendeltetésszerű használatát műhelymester fogja felügyelni.
A Debreceni Szakképzési Centrum pályaorientációs tevékenységeit kétfeleképp kívánja megvalósítani: egyrészt saját pályaválasztási rendezvények megrendezésével és saját szervezésű üzemlátogatással, másrészt nagyszabású pályaválasztási kiállításon való rendszeres megjelenéssel.
Az intézmény célirányos fejlesztését két fő területen tervezzük. Az egyik a nevelő – oktató – képző tevékenység korszerűsítése, a szervezeti kultúra fejlesztése. Ennek keretein belül az intézményi alapdokumentumok felülvizsgálatát tervezzük. A másik területen a szervezeti kultúra pedagógiai elemeinek fejlesztését, megvalósítását tervezzük.
A Debreceni Szakképzési Centrum pedagógusai közül összesen 301 fő fog részt venni akkreditált módszertani pedagógus továbbképzéseken melyek az alábbi területekre orientálódnak: személyiségfejlesztés, készségfejlesztés, tehetséggondozás, digitális oktatási és tanulási környezet kialakítását támogató készségfejlesztések, a pályaorientáció és tehetségazonosítás, tehetséggondozás.
A Projekt teljes időtartama alatt az előírt végzettséggel és tapasztalattal rendelkező projektmenedzsert, illetve pénzügyi vezetőt alkalmazunk heti 20-20 órában, illetve szakmai vezetőt, és a projektmenedzsmenti feladatok ellátását támogató adminisztrációs munkatársat.
A Debreceni Szakképzési Centrum minden tagintézménye vállalta a Felhívás 3.1.2.2 Választható, önállóan nem támogatható tevékenység aa) digitális napló, ag) tehetséggondozó tevékenységek , és aj) szabadidő hasznos eltöltése, című pontjainak megvalósítását. Ezen pontokon kívül, intézményi szinten azon pontok kerültek választásra, melyek az adott tagintézmények tekintetében relevánsak. A választott tevékenységeink megvalósítása érdekében programterveket is készítettünk.
A GINOP-6.2.2-VEKOP-15 fejlesztéseinek kialakítását és bevezetését, nyomon követését, ellenőrzését és értékelését támogató együttműködést kívánunk kialakítani a GINOP-6.2.2-VEKOP-15 kedvezményezettjeivel. - A projekt befejezési dátuma: 2021.06.30.
- Projekt azonosító száma: GINOP-6.2.3-17-2017-00032
KÖTELEZŐ VÁLLALÁSOK | ||
Alapkészség fejlesztése céljából kialakított és működtetett tanulócsoportokban résztvevő tanulók száma (fő) | 490 |
A 2018/2019-es tanévben: 44 db tanulócsoport 487 fővel megvalósult a fejlesztés a tanulócsoportok tekintetében. A 2019/2020-as tanévben október 1-től indultak el a foglalkozások. A 2020/2021-es tanévben: 33 db tanulócsoport 401 fővel kezdődött el a fejlesztés a tanulócsoportok tekintetében. 2020. November hónapban egy új tanulócsoport indult 16 fővel, így jelenleg 34 db tanulócsoport van, 417 fővel. |
A tanulmányi eredmények javulása a tanulócsoportok esetében | A vállalt érték: 0,01 |
A 2018/2019-es tanév első félév végi tanulócsoportok átlaga: 3,25 A 2019/2020-as tanév végi tanulócsoportok átlaga: 3,35 A tanulócsoportok munkája közben a tanulók fejlődéséről a csoportokat vezető pedagógusok beszámolójára tudunk támaszkodni. E szakemberek visszajelzése alapján várhatóan a vállalt célérték teljesülni fog a projekt fizikai befejezésére. A két érték között már pozitív elmozdulás látható: 0,1 tizeddel javultak az eredmények. |
A középfokú végzettség nélküli tanulói jogviszony megszűnési számának csökkenése az adott évfolyamon belépők számához viszonyítva | A vállalt érték: 0,01 % | A középfokú végzettség nélküli tanulói jogviszony megszűnési számának csökkenése az adott évfolyamon belépők számához viszonyítva teljesített értéke centrum szinten: 3 % lett. |
Akkreditált módszertani pedagógus továbbképzésen résztvevő pedagógusok száma | A fejlesztésben részt vevő intézmények pedagógusai legalább 20%-ának részt kell vennie pedagógus továbbképzésen: 2016. évi pedagógusok száma 687 fő, ennek a 20 %-a 137,4 fő. Vállalt érték: 301 |
A 2019/2020-as tanévben összesen 298 fő pedagógus lett bevonva a továbbképzésbe. |
Akkreditált módszertani pedagógus továbbképzést sikeresen elvégző pedagógusok száma | Az akkreditált módszertani pedagógus továbbképzésen résztvevő szakemberek legalább 90%-a: Vállalt érték: 271 fő |
298 fő vett részt sikeresen a képzéseken, melyek a sikeres közbeszerzést követően 2019 decemberében indultak és 2020. július 1-vel lezárultak. A sikeres teljesítés így a továbbképzéseken való részvételt tekintve 100%-os volt. |
INDIKÁTOROK | ||
Indikátor neve | Vállalt indikátor | Ténylegesen teljesített indikátor |
A kompetencia-alapú képzésekhez kidolgozott új tananyagok, módszertanok száma | 4 | 4 |
A kompetencia-alapú képzésekben bevezetett új tananyagok, módszertanok száma | 4 | 4 |
Tananyagok alkalmazását célzó képzéseken résztvevő szakemberek száma | 15 | 15 |
Tananyagok alkalmazását célzó képzéseken képesítést, vagy tanúsítványt szerző szakemberek száma. | 15 | 15 |
- GINOP-6.2.3 Nyitó sajtóközlemény (2018. március 27.)
- GINOP-6.2.3 Meghívó sajtótájékoztatóra (2021. június 11.)
- GINOP-6.2.3 Meghívó igazgatók számára a projektzáró rendezvényre (2021. június 14.)
- GINOP-6.2.3 Meghívó a központi munkaszervezet munkatársai számára a projektzáró rendezvényre (2021. június 15.)
- GINOP-6.2.3 Záró sajtóközlemény (2021. június 11)
- GINOP-6.2.3 DSZC brossúra
Bemutatkozó kisfilmek
- Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Irinyi János Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Kreatív Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum bemutatkozó kisfilmje
- Debreceni SZC Vegyipari Technikum bemutatkozó kisfilmje
GALÉRIA
Sajtótájékoztató - GINOP-6.2.3-17-2017-00032 „Átfogó fejlesztés a Debreceni Szakképzési Centrumban”
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni Szakképzési Centrum
GALÉRIA
Projekt táblák - DSZC Burgundia utcai telephelye
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Baross Gábor Középiskolája és Kollégiuma
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnáziuma
GALÉRIA
Projekt táblák- Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Szakgimnáziuma
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskolája
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Könnyűipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma
GALÉRIA
Projekt táblák- Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma
GALÉRIA
Projekt táblák - Debreceni SZC Vegyipari Szakgimnáziuma
GALÉRIA
Pályaorientációs nap - 2018.09.27.
GALÉRIA
Digitális Szakképzési Konferencia - 2018.04.13.